Született 1977-ben, Mosonmagyaróváron

http://www.csakilaszlo.com/
TANULMÁNYOK

2003- Dla képzés Moholy-Nagy Művészeti Egyetem

1996-2002 Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME), Vizuális Kommunikáció Tanszék, videó szak

1992-1996 Győri Művészeti Szakközépiskola

OKTATÁS

2010- Krea Művészeti Iskola, Alkalmazott fotográfia szak
2006-2008 Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, Vizuális Kommunikáció Tanszék, média design (videó) szak, egyetemi adjunktus, szakirányvezető

2005-2008 Kontakt fotósiskola, meghívott előadó

2005-2006 Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, Vizuális Kommunikáció Tanszék, animáció szak, művésztanár

2002-2006 Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, felvételi előkészítő, rajz
TAGSÁG

2002-2010 Mediawave Nemzetközi Vizuális Művészeti fesztivál, előzsűri tagja
2000 - Fiatal Képzőművészek Stúdiója Egyesület

1997 - Magyar Független Film és Videó Szövetség



EGYÉNI KIÁLLÍTÁSOK

2013 Kék Pelikan, Jurányi Galéria, Budapest

2012 My Name is Boffer Bings, NextArt Galéria, Budapest

2010 Bádogváros fotó projekt, Lumen Galéria, Budapest (Horváth Árpáddal közös projekt)

2010 Költői képek, NextArt Galéria, Budapest

2007 Agár-projekt a magyar agárról, Pixel Galéria, Budapest (Pálfi Szabolccsal közös projekt)

2006 Képtörténetek 2001-2006, Irokéz Galéria, Szombathely

2006 Agár-projekt a magyar agárról, Néprajzi Múzeum, Budapest (Pálfi Szabolccsal közös projekt)

2006 Adaptációk és dokumentum, ACB Galéria, Budapest

2005 Művészet és élvezet egyben, Millenáris kerengő, Budapest

2004 A kapus Lakása, ACB Galéria, Budapest

2001 Günter és Grétel, Miró Fotógaléria, Budapest (Elek Judit Katalinnal közös projekt)

CSOPORTOS KIÁLLÍTÁSOK

2012 Organs & Extasy, Central Slovakian Gallery, Banská Bystrica, Slovakia

2012 Mi a magyar? - A nemzeti önazonosság a kortárs képzőművészetben, Műcsarnok, Budapest

2012 a hős a hősnő és a szerző, Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum, Budapest

2011 NextArt Profile Budapest, Gallery Schuster, Berlin

2011 Hibriditás a Kárpátok között, Az Irokéz Gyűjtemény és a rendszerváltás, Modem Modern és Kortárs Művészeti Központ, Debrecen

2011 Scope ArtShow, International Contemporary Art, New York

2011 Agrikultúra, Kortárs Művészeti Intézet, Dunaújváros

2010 Art Market, Budapest, kortárs képzőművészeti kiállítás és vásár, Budapest

2010 Donumenta – Ungarn: Liberation Formula, Regensburg

2009 2008-as Stúdió-díjasok, Esterházy Marcell-el közös kiállítás, Labor Galéria, Budapest

2008 Az idő legújabb cáfolata, Irokéz gyűjtemény kiállítása, Ludwig Múzeum, Budapest

2008 Crazycurators Biennale II., projectSPACE, Pozsony

2008 Hommage à Kovásznai, Pixel Galéria, Millenáris, Budapest
2008 Na mi van?, Műcsarnok, Budapest

2007 Eccentric Paths – young artists from central europe, Lisszabon


2006 Szubjektív-objektív, videóművészeti kiállítás, Várfok Galéria, Budapest

2006 Plug 2006, kortárs képzőművészeti kiállítás és vásár, Műcsarnok, Budapest

2006 Küba: Journey Against the Current, Nestroyhof, Bécs

2005 Álljunk meg egy szóra! A IV. Miskolci Művésztelep kiállítása, Miskolci Galéria, Miskolc

2005 Best of Utópia+-, Millenáris kerengő, Budapest

2005 Kis magyar képregénytörténet, KArton Galéria, Budapest

2004 zöldMÁNIA, Várfok Galéria, XO terem, Budapest

2004 Méreten aluli, Várfok Galéria, Budapest

2003 Derkovits Gyula Képzőművészeti ösztöndíjasok kiállítása, Ernst Múzeum, Budapest

2003 Rosszcsontok, Műcsarnok, Budapest

2003 Cruising Danubio at The Cutting Edge of Contemporary Hungarian Art, Madrid

2003 Krém 2003, MEO – Kortárs Művészeti Gyűjtemény, Budapest

2003 Rugalmatlan ütközés, Kortárs Művészeti Intézet, Dunaújváros

2003 Kencedik művészet, vagy európai látkép, Kortárs Művészeti Intézet, Dunaújváros

2003 Derkovits Gyula Képzőművészeti ösztöndíjasok kiállítása, Ernst Múzeum, Budapest

2003 ClipART-A Photoshop rajongói, Várfok Galéria, Budapest

2002 Space, Kortárs Művészeti Intézet, Dunaújváros

2002 Derkovits Gyula Képzőművészeti ösztöndíjasok kiállítása, Ernst Múzeum, Budapest


2001 Természethamisítás, Művészetek Háza, Szombathely
DÍJAK, ÖSZTÖNDÍJAK

2011 Nemzeti Kulturális Alap – alkotói támogatás

2008 Fiatal Képzőművészek Stúdiója Díj

2007 Nemzeti Kulturális Alap – alkotói támogatás

2004 Nemzeti Kulturális Alap – alkotói támogatás

2003 Nemzeti Kulturális Alap – alkotói támogatás

2002 ARC videó pályázat, animációs kategória díja

2001 ARC videó pályázat 3.díj

2001 – 2003 Derkovits Gyula Képzőművészeti ösztöndíj

2001 AUDI A2: A múzsa. AUDI-Várfok Galéria pályázata 2.díj

MŰVEK KÖZGYŰJTEMÉNYBEN

Modern Művészetért Közalapítvány, Dunaújváros

Irokéz Gyűjtemény, Szombathely

Horváth alapítvány, Budapest

T-B A21, Thyssen – Bornemisza Art Contemporary, Bécs

Miskolci Galéria, Kortárs Gyűjtemény, Miskolc

Szelényi-Karvalits gyűjtemény, Budapest

Ludwig Múzeum, Budapest

FILMOGRÁFIA

MY NAME IS BOFFER BINGS (2012, animációs film, 35mm, fekete-fehér, 20 perc, 1:1.85, DolbySR)
2013: 11. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál nagydíja és a filmkritikusok díja
2013: 92nd Annual Awards, Art Directors Club, Merit Award
Fesztiválszereplések:

2013 – Zubroffka 8th International Short Film Festival (versenyben)
2013 – Animateka International Animated Film Festival (versenyben)
2013 – 3D Wire International Animated Film Festival (versenyben)
2013 – 13th Hungarian Film Festival Los Angeles
2013 – Guanajuato International Film Festival (versenyben)
2013 – 11. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál (versenyben)
2013 – Mediawave Nemzetközi Filmfesztivál (versenyben)
2012 – Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztivál (versenyben)
BÁDOGVÁROS (2010, dokumentumfilm, 35mm, színes, 27 perc, 1:1.85, DolbySR)

2010: 41. Magyar Filmszemle, Dokumentumfilm kategória, Ember Judit-díj, megosztott fődíj
Fesztiválszereplések:

2011 – San Jose Cinequest (versenyben)

2011 – Zágráb ZagrebDox (versenyben)

2010 – Budapest Magyar Filmszemle (versenyben)

2010 – Salerno Nemzetközi Filmfesztivál (versenyben)
IDEGEN SZOKÁS (2007, kisjátékfilm, 35mm, fekete-fehér, 8 perc, 1:1.85, DolbySR)
Fesztiválszereplés:

2008 – 39. Magyar Filmszemle (versenyben)
A HANGYA ÉS A TÜCSÖK (2007, kisjátékfilm, 35mm, színes, 10 perc, 1:2.35 cinemascope, DolbySR)


2007: 38. Magyar Filmszemle, Országos Diákzsűri, kisjátékfilm különdíja.

Fesztiválszereplések:

2008 – Brüsszel Rövidfilm Fesztivál (versenyben)

2008 – Isztambul Nemzetközi Rövidfilmnapok

2008 – Milánó Filmfesztivál (versenyben)

2008 – Sao Paulo Rövidfilmek Nemzeközi Fesztiválja

2008 – Sassari Szardínia Filmfesztivál

2007 – Brest Rövidfilm Fesztivál

2007 – Bukarest DaKINO (versenyben)

2007 – 38. Magyar Filmszemle (versenyben)
EGERSZALÓK (2003-2006, dokumentumfilm, 16mm, fekete-fehér, 17 perc, 1:1.85, DolbySR) Pálfi Szabolccsal közös rendezés
Fesztiválszereplések:

2007 – Róma MedFilm Fesztivál (versenyben)

2006 – 37. Magyar Filmszemle (versenyben)

2006 – Szarajevó Filmfesztivál (versenyben)

2006 – Zágráb Filmfesztivál (versenyben)
DARAZSAK, LUDAK, KÖRTEFA (2004, animációs film, 35mm, fekete-fehér, 5.30 perc, 1:1.33, DolbySR)

2005: 51. Oberhauseni Nemzetközi Rövidfilm Fesztiválon, a Hamburgi Rövidfilm Ügynökség díja

2005: Ljubljana ANIMATEKA, Elismerő oklevél
Fesztiválszereplések:

2006 – Isztambul Nemzetközi Rövidfilm napok

2005 – Berlin INTERFILM (versenyben)

2005 – Bukarest DaKINO Rövidfilmek Nemzetközi Fesztiválja (versenyben)

2005 – Changzhou CICDAF (versenyben)

2005 – Chieti MATITA Filmfesztivál – Magyar retrospektív

2005 – Ljubljana ANIMATEKA (versenyben)

2005 – Oberhausen Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál (versenyben)

2005 – Szöul SICAF

2005 – Taiwan Nemzetközi Animációs Filmfesztivál

2005 – Vilnius TINDIRINDIS (versenyben)
FLUXUS-HAJFÉNY (2004, kisjátékfilm, 35mm, színes, 5 perc, 1:1.85, DolbySR)

2005: A Magyar Újságírók Országos Szövetsége (MUOSZ), filmkritikusi díj 2005 a legjobb rövidfilm rendezőjének
Fesztiválszereplés:

2005 – 36. Magyar Filmszemle (versenyben)
NAPOK MELYEKNEK ÉRTELMET ADOTT A FÉLELEM (2003, animációs film, 35mm, fekete-fehér, 7 perc, 1:1.33, DolbySR)

2005: Fiatal Filmesek Nemzetközi Fesztiválja Miskolc, animációs kategória fődíja.

2005: 7. Kecskeméti Animációs filmszemle, a legjobb elsőfilmes rendező díja.

2003: 11. Alter-Native Nemzetközi Rövidfilm fesztivál fődíja.
Fesztiválszereplések:

2005 – Isztambul Nemzetközi Rövidfilmnapok

2005 – Los Angeles Slamdance Filmfesztivál

2004 – Belo Horizonte ISFF (versenyben)

2004 – Granada Rövidfilmek Nemzetközi Fesztiválja

2004 – Oberhausen Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál (versenyben)

2004 – Stuttgart Trickfilm Animációs Filmek Nemzetközi Fesztiválja

2003 – Chieti MATITA Filmfesztivál (versenyben)

2003 – Espinho CINANIMA

2003 – Alter-Native Nemzetközi Rövidfilm fesztivál (versenyben)